Hale magazynowe
Just another WordPress site

Architektura: “PRAWDZIWE osiedle” / AL / Arch

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Avi Laiser Architekt: AL / Arch Lokalizacja: Bat-Yam, Izrael Obszar projektu: 550 m2 Fotografie: Liat Ezra, Asaf Evron, Orna Marton, Avi Laiser, AL / Arch Zaprojektowany przez AL / Arch, prawdziwe tymczasowe prywatne przestrzenie nieruchomości REAL.
został zaprojektowany jako alternatywna przestrzeń publiczna na skraju autostrady w Bat-Yam w Izraelu.
Przypominając perforowaną serwetę, nowy park publiczny łagodzi niezręczny stan krawędzi, który pozwala na prywatne działania w domenie publicznej.
.
Asaf Evron Edge warunki w miastach miejskich często tworzą zaniedbane przestrzenie publiczne, które przyciągają czasowe działania różnego rodzaju dla szerokiego spektrum ludzi.
.
REAL nieruchomości.
Projekt oferuje nową typologię dla przestrzeni publicznej, która bada granice między domenami publicznymi i prywatnymi w krajobrazie miejskim.
.
Liat Ezra Strona znajduje się w mieście Bat-Yam, śródziemnomorskim mieście, jednym z najgęściej zaludnionych w Izraelu.
Większość mieszkańców mieszka w nowoczesnych projektach mieszkaniowych, które powstały w latach pięćdziesiątych dla nowych imigrantów.
Projekt znajduje się na końcu szerokiej modernistycznej ulicy mieszkalnej, która niespodziewanie kończy się masywną betonową ścianą, która funkcjonuje jako bariera akustyczna dla skrzyżowania autostrady.
Ten stan krawędzi jest spowodowany długim paskiem zaniedbanych śmieci.
przestrzeń używana przez miejscowych mieszkańców do wyrzucania śmieci, miejsc na ognisko dla Lag BaHomer (święta żydowskie), narkotyków, psów spacerowych i innych nielegalnych zachowań.
.
Liat Ezra Główną fasadą projektu przy ulicy mieszkalnej jest przezroczysta ściana z drewnianą bramą wejściową do pomieszczenia na zewnątrz, znajdującego się między istniejącą ścianą barierową a nową ścianą.
Obie są na tej samej wysokości, ale jedna jest przeszkodą, a druga zachęca.
Pogrubiony różowy neon napisany; .
REAL estate ., sugerując, że prawdziwym atutem gęstych miejskich miast są otwarte przestrzenie publiczne.
.
Liat Ezra Powierzchnia parku jest ułożona z ciągłego koca z tkaniny formowanego betonu.
który otacza istniejącą barierę akustyczną.
Ciągła powierzchnia zaczyna się w poziomym krajobrazie utworzonym przez człowieka i stopniowo zmienia się w nachyloną pionową ścianę.
Na tej powierzchni znajduje się siedem wyciętych niszy drewnianych, które pełnią funkcję intymnych przestrzeni prywatnych w miejskim krajobrazie miejskim.
Każda nisza ma postać ludzkiego ciała jako singiel, para lub grupa.
Sekcje
[podobne: studnie chłonne, fatek, e slawex ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: e slawex fatek studnie chłonne